Sprawozdanie z akcji ,, Kolędnicy Misyjni Dzieciom z Kolumbii’’

Inicjatywę kolędowania w naszej parafii pw. NPNMP w Marianowie rozpoczął śp. ks. proboszcz Ryszard Czajka. Przekazał on opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu książkę, w której mogliśmy przeczytać o akcji.

W listopadzie podjęliśmy wspólnie działania,dzięki którym rozpoczęliśmy przygotowania do kolędowania. Zaprosiliśmy do współpracy Panią katechetkę Marię Zaklukiewicz ,która przeprowadziła katechezę na temat misji. Na szkolnym korytarzu umieściliśmy informację o akcji i zaprosiliśmy społeczność szkoły do udziału. O5.12.2023r w Światowy Dzień Wolontariusza, na spotkaniu członków Szkolnego Klubu Wolontariatu i zaproszonych gości ,przedstawiliśmy regulamin i plan działań. Pani Dyrektor Dorota Wiechcińska wraz z ks. Proboszczem Ryszardem Czajką zachęcili i udzieli wsparcia wolontariuszom do włączenia się w akcję pomocy dzieciom z Kolumbii.

Tak oto rozpoczęła się nasza droga do przeżycia nowego doświadczenia. Wiele osób zaangażowało się w przygotowania. Wszystkim dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy Panu Dariuszowi Goś za przygotowanie gwiazdy dla kolędników, Pani Małgorzacie Sanockiej za uszycie stroi oraz Państwu Joannie i Marcinowi Leszczyńskim za oprawę muzyczną.

20.12.2023r zmarł ks.Proboszcz Ryszard Czajka. Dalszą inicjatywę przejął ks. Proboszcz Robert Ozimkiewicz. 26.12.2023r. podczas mszy św. kolędnicy otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani. Nasze kolędowanie trwało od 26.12.2023r do 30.12.2023r. Był to niezwykle cenny dla nas czas zbliżenia się do Boga i drugiego człowieka. Czas śpiewu i radości. Dziękuję kolędnikom za ich odwagę i wytrwałość! 06.01.2024r uczestniczyliśmy w orszaku Trzech Króli. W trakcie mszy św. ofiarowaliśmy w uroczystej procesji zebrane datki z kolędowania,które ks.Proboszcz Robert Ozimkiewicz przekazał na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Ilona Muszko- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu